Авто-мото

Тајните скриени соби што ги има во секој авион – и зошто никогаш нема да ги видиме

На долгите летови, економичните патници често посакуваат да можат да легнат и да се испружат. Малку знаат, овие соби постојат на сите летови на долги релации, но патниците никогаш не би требало да ги видат. Стјуардесите ги открија тајните соби што ги користат за да спијат на долги патувања – и зошто патниците не смеат

Мистеријата за розовиот Мекларен, кој не се мрднал од пред хотел во Лондон цели четири години, е конечно решена

Лондончани ќе ви кажат дека четири години е паркиран розов суперавтомобил пред еден од нивните најекстравагантни хотели. „Пред некој ден возев покрај хотелот „St Pancras Renaissance“ со мојот братучед, кој ми рече да ѕирнам на светло розевиот McLaren 570 паркиран надвор. Меѓутоа, мојот братучед, кој е всушност од Лондон, немаше никаква идеја зошто е паркиран