Македонски несекојдневни ситуации

Македонец во Австралија покажува како изгледа фестивал на „брзи и бесни“ автомобили во свое видео

Креаторот на видеото потпишан како Март Бач е Македонец кој живее и работи во Австралија. Тој присуствувал на TunedLegends.com UNITED фестивал 2021 година – Фестивал на автомобили Jap & Euro, на 23 јануари 2021 година во Паркот Сиднеј Мотоспорт, Нов Јужен Велс, Австралија. Тој бил инспириран да направи кратко деби видео, снимено и монтирано од

Бенд направи преработка на „Кој ли ти гризе образи“ во чест на Тоше Проески

„4UBand“ направи преработка на познатата песна на нашата прерано замината ѕвезда Тоше Проески. За главен вокал и гитара е задолжен Борис Илов, гитарист Борис Грков, бас Орце Павлов и кахон Оливер Миленковски. Уживајте во преработката!

Јапонскиот бас вокал Казухиро Корецу ја пее “Ако умрам ил загинам”

Казухиро Корецу пее во операта во Токио и е голем заљубеник во македонската народна музика. Замислете само колку труд треба да вложите ако вие треба да отпеете нешто на јапонски. Му симнуваме капа за изговорот.

„Дух“ ограби кафе-бар во тетовско Јанчиште но, „задгробниот живот“ кратко му траеше

Оној кој не верува во духови, верува во крадци, а токму таква трансформација можеше да види сопственикот на кафе-бар во Јанчиште на надзорните камери. Човек со бел чаршаф како „дух“ влегол во локалот додека не работел и успел да земе околу 70.000 денари. Но, „Каспер“ заборавил дека има надзорни камери и надвор па одлучил да