Жестоко!

Како телефонско зомби поминува улица?

Мобилните телефони сѐ повеќе и повеќе ги окупираат мозоците на луѓето, кои од страна гледано почнаа да личат на зомби. Едноставен тест дали сте зависник од некоја интересна апликација е ова: Дали ви се случило да го вклучите телефонот за да видите колку е часот, а наместо тоа механички да вклучите некоја апликација. Тоа е

Бабата 12 години функционирала со скршена рака и се претворила во медицинско чудо

Докторот бил толку воодушевен што морал да го сподели видеото, со нејзина дозвола, се разбира. Скршеница зараснала како што зараснала и раката сега ѝ е сосема функционална, само што изгледа прилично морничаво.

Поради гладот во Нигерија, луѓето мораат да ги ограбуваат магацините со храна (2 видеа)

Ова не е видео од снимањето на некој филм со зомби апокалипса! Ова е Нигерија! Таму мерките против корона вирусот и екстремниот недостиг на храна доведоа до гладување на луѓето. Поради ова, населението во земјата почна да ограбува магацини со храна. Како што може да видите, ситуацијата е многу страшна.

Кој е Јапонскиот „Твитер убиец“ кој одзема 9 животи и доби смртна казна

Такахиро Шираиши, познат како „Твитер убиец“ е осуден на смрт за убиства на девет лица. Шираиши беше прогласен за виновен за убиство, распарчување и чување на телата на девет жртви во неговиот стан во Зама, во близина на Токио. 30-годишниот сериски убиец, од Јапонија, се изјасни за виновен за своите злосторства, а исто така изјавил

Инфлуенсерка доживеа трагична судбина откако се скарала со сопругот 23 години постар од неа

По кавга со сопругот блогерката и инфлуенсерка Алексис Шарки од Хјустон, САД исчезнала. Наредниот ден возач на камион за отпад го пронашол голото, мртво тело на 26-годишната девојка. Парот бил во брак нешто помалку од една година, а пријателите на Алексис велат дека во последниот период девојката не била во добри односи со својот 49-годишен

Застрашувачкиот момент кога тигар, кој избегал од национален парк, почна да ги брка луѓето кои се најдоа таму

Тигарот дошол на периферијата на индискиот град Тезпур, од блискиот национален парк Кзиранга. Видеото може да ве вознемири! Двајца луѓе се повредени, жртви за среќа нема.

Човек покажува колкава штета му нанесе невремето на неговиот дом

Еден човек во Соединетите држави го сподели уништувањето на она што неодамнешното невреме му го направи на неговиот дом, докажувајќи колку може да биде деструктива мајка природа. Дени Реј Саншајн пренесувал во живо кога започнало невремето и неговиот пренос бил прекинат поради страшните услови. Како што може да се види на неговото видео, целиот покрив