Авто-мото

Сопственик на „CyberTruck“ на „Tesla“ откри нерегуларности кај своето возило по само 60 поминати километри – еве што беше одговорот на компанијата

Сопственикот на најквалитетниот модел на „Cybertruck“ на „Tesla“, „CyberBeast“ од 119.990 долари, доживеал ситуација со истекување на течноста за ладење на поминати само 56 километри. И покрај тоа што првично беше кажано од службата за корисници на „Tesla“ дека истекувањето на течноста за ладење не е покриено со гаранција, ситуацијата се промени откако тој ја

Првата водородна суперјахта во светот е официјално на продажба! Долгa 119 метри со две спални соби, теретана и канцеларии се продава за повеќе од 600 милиони долари

Првата суперјахта во светот со горивни ќелии со водороден гас, наводно нарачана од Бил Гејтс, сега е на продажба. Наречен Проект 821, овој луксузен брод од 119 метри работи на „зелен“ водород, генериран со разделување на водата со обновлива електрична енергија.   Суперјахтата, проценета на приближно 646 милиони долари, може да се пофали со две

И така мото-крос авантуристот Џејсон Бороски си ја скрши кичмата

Дали сте слушнале за мотокросерот во слободен стил Џејсон Бороски? Ниту ние, до денес, но видеото кое моментално се споделува нашироко на светската мрежа го менува тоа. Џејсон Бороски покажува како апсолутно не треба да скокате преку напуштена куќа со моторот.

Десет верзии на легендарната „Lada Niva“ кои светските патишта никогаш не ги виделе

Домашната теренска „Лада Нива“ одамна стана култен автомобил. Може да се најде во речиси сите земји и на сите континенти, каде што извршува широк спектар на задачи. Какви сѐ варијанти на „Niva“ не беа понудени низ годините на производство! Еве неколку навистина кул опции и модификации на советскиот теренец.