Авто-мото

На човек од Мичиген му одзеле возачката, а тој се појави на суд преку „Zooм“ додека ВОЗИ (видео)

Кори Харис физички не се појави во судот за неговото сослушување на 15 мај. Наместо тоа, тој се јави во повикот на Зум – додека вози, според видеото од сослушувањето објавено на страницата на YouTube на окружниот судија Седрик Симпсон. Судијата шокиран го праша Харис дали е можно тој во моментот да вози. Харис вели

Американскиот таинствен нуклеарен бомбардер вреден 745 милиони долари го имаше својот прв воздушен тест (видео)

Новите слики го откриваат американскиот таен нуклеарен бомбардер Б-21 Рајдер вреден 745 милиони долари, како лета на својот прв јавно признаен тест. Претставен во декември 2022 година, американската влада е дискретна во врска со прикажувањето на овој напреден авион кој избегнува радар. Елегантниот бомбардер беше прикажан како лета за прв пат, што претставува клучен чекор

Моментот кој го запира срцето: Сопственик на Tesla за малку ќе се удри во воз во движење додека неговиот автомобил е ставен на „автопилот“

Сопственик на Tesla ја обвинува функцијата „целосно самостојно возење“ на неговото возило за скршнувањето кон возот што доаѓал пред да може да интервенира. Крег Доти од Охајо, возел по во текот на ноќта на почетокот на овој месец, кога снимката од камерата покажала дека неговиот Tesla брзо се приближува до возот што поминува без знаци

Едноставно прашање за сообраќајно правило на кое многу луѓе се мачат да одговорат – па дали вие го знаете одговорот?

Многу луѓе се мачеа да одговорат на едноставно прашање за правилата за патишта за спојување на ленти. Кој автомобил мора да попушти? Белиот или жолтиот? На сликата има два автомобили кои се приближуваат до знакот за една лента. Белиот автомобил е пред жолтиот автомобил и треба да се спои преку необележан пат.   Одговорот за

Ако го правите ова додека возите, можеби сте психопат, велат научниците

Новото истражување покажа дека луѓето кои најчесто пишуваат пораки и возат се загрижувачки поврзани со психопатско однесување. Во интервјуа со речиси 1.000 германски возачи, од кои повеќето беа жени, истражувачите беа изненадени кога открија дека над 600 учесници, околу 61%, признале дека ги користеле своите уреди на ризичен начин додека возат.   Покрај стравот од