Срцезатоплувачи

Шимпанзо станува најдобар пријател со мало мече во зоолошка градина во Турција

Мече младенче старо 28 дена се дружи со шимпанзо во зоолошка градина во Турција. Младото мече по име Бончук беше донесено во зоолошката градина во Газиантеп, Турција, откако беше илегално пренесено во земјата. Симпатични слики го прикажуваат Бончук во прегратка со шимпанзото Кан. Бончук беше едно од бројните спасени животни донесени во зоолошката градина во

Мајка откри дека невестата на нејзиниот син ѝ е биолошка ќерка, на денот на венчавката, но свадбата продолжи

Една жена ја пронајде својата изгубена ќерка како невеста на нејзиниот син на денот на нивната венчавка во Кина. Жената, наводно, можела да ја препознае својата ќерка, од која била одвоена пред многу години, поради белег на раката на денот на церемонијата. Невестата и нејзината мајка биле видени како плачат и се прегрнуваат едни со

Потврдено од 2000 дами: 20 машки потези на кои жените секогаш паѓаат

Едно истражување спроведено на 2.000 испитаници ширум светот открило кои машки навики неотповикливо ги освојуваат женските срца. Пронајдете ги подолу и проверете ја вистината во резултатите од истражувањето. 1. Со секого се однесува со почит, без разлика дали се луѓе што ги познава или случајни минувачи. 2. Помага при домашните работи. Тој не ги дели

Сладок момент кога кученце одлучи да се освежи од тајландската горештина

Ова е симпатичен момент кога кученцето ја отвора вратата од фрижидерот и се качува внатре за да се олади бидејќи летните температури достигнаа 40°C во Тајланд. Видео-снимката покажува како с латкото кученце ја отвора вратата на ладилникот со устата и се сместува врз празната стаклена полица во неговиот дом во северната провинција Ламбанг. Кучето, по

Овој човек реши целосно да го промени животот откако преживеал скоро фатален срцев удар и изгледа непрепознатливо

Кога начинот на живот веи тежи почнува да ве влече назад. И, ако немате мускули за да ја влечете тежината, тогаш започнете да ги вежбате. Еве една инспиративна приказна за Блејк Готје, кој изгуби половина од својата тежина откако претрпе срцев удар кој го промени животот и му го сврте за 180 степени на подобро,

Седум ветувања на среќните парови во кои се крие тајната за добра врска

Успешните, среќни парови, чија врска е пред се здрава, имаат посебна врска во која се сигурни дека секогаш ќе се грижат еден за друг и ќе се сакаат. Таа врска е составена од, на некој начин, договори кои и двајцата ги почитуваат во секое време. Иако секој пар е уникатен, постојат аранжмани кои се универзални

Поларно мече „се смее“ досека си игра со мајка му во руска зоолошка градина

Мајка поларна мечка и едното нејзино младенче се чини дека пукнаа од смеа додека се тркалаа во снегот во зоолошката градина во Русија. Осумгодишната мечка Коyимана живее во зоолошката градина Орто-Дојду, најстудената зоолошка градина во светот, во Јакутск, најголемиот регион во Русија. Неверојатните слики направени од фотографката Наталија Оконешникова ја покажуваат Коyимана, која ја изгуби

Куче кое беше напуштено и оставено да се удави доби втора жанса за живот

Германски овчар кој за малку ќе се удавеше откако нејзините сопственици ја врзаа за карпа и ја фрлија во реката, најде нов дом по неколкумесечно закрепнување во центар за животни. Бела (11) беше спасена од реката Трент, Англија, во Јануари минатата година од минувачот Џејн Харпер, кој ја виде како трепери во водата, каде лежеше

„Едноставно знаев дека ми е пишано да им бидам мајка.“ Пар кој планирал да се пензионира посвои 7 сирачиња!

Еден пар кој се подготвувал да се пензионира открива дека се чувствувале морално принудени да посвојат седум деца откако на социјалните мрежи виделе оглас во кој се наведува детално како браќата и сестрите „останале без дом кога нивните родители загинале во сообраќајна несреќа“. Пем (50) и Гери Вилис (53) од Менифи, Калифорнија, кои имаат пет

Пандемијата ја ослободи оваа жена од се*суално ропство после 30 години

Виетнамката Ха Ти Чин имала само 12 години кога била поробена во Кина. Само три децении подоцна, жената успеа да се врати дома, шокирајќи го семејството. Ха Ти Чин ја напуштила својата татковина откако еден случаен познаник ја поканил во Кина, ветувајќи ѝ светла иднина. Но, штом девојчето ја преминало границата, момчето ја продало на

91-годишник кој работи како полицаец 56 години нема намера да се пензионира во скоро време

Додека луѓето ги достигнат своите деведесетти години, повеќето се пензионирани барем неколку децении, но не и Бакшот Смит. На 91 година, Бакшот е полицаец во Арканзас,САД, повеќе од 56 години и сè уште не планира да се пензионира. Интересно е што Бакшот еднаш се повлекол од  работата како заменик-шериф по 46 години, но по само

Родител на годината! Посветен татко создаде верзија од куќата во познат анимиран филм

Посветен татко откри како тој макотрпно ја пресоздаде иконската куќа од филмот на Дизни Пиксар UP (Горе) во мини-форма за неговиот седумгодишен син. 57-годишниот Скот Финчер од Канбера Австралија, изјави дека безброј пати го гледал филмот со неговиот син Лео. Така, тој беше подготвен да потроши месеци и илјадници долари за изградба на мини куќа,

Неколку моменти пред да ги исклучат апаратите кои го одржувале син им во живот се случило чудо

Луис Робертс, од Лек, Стафордшир, Англија, бил удрен од возилото во неговиот роден град на 13 март и претрпел катастрофални повреди на главата. Бил пренесен во универзитетската болница Ројал Стоук каде што на неговото семејство му било кажано, четири дена подоцна, дека ја изгубил борбата и да дојдат да се збогуваат. Тие се согласија да

Од товарање песок на пеколна горештина до шампион, животната приказна на овој борец ќе ве инспирира

Франсис Нгану сè уште може да се сети на сонот што го сонувал кога имал 10 кодини, додека, со лопата товарал песок во камиони на пеколна жештина, тоа не беше да стане шампион на UFC во тешка категорија. Тој сон дојде подоцна. Не, растејќи во планинскиот град Бати во Камерун, младиот Нагану сакаше да биде

Бездомник не може да ги сопре солзите радосници откако група луѓе одлучи целосно да му го смени животот

Бездомник се расплака кога откри дека група луѓе собрале неверојатни 17 000 американски долари за да му обезбедат покрив над главата. Мајк (46), кој бил бездомник во поголемиот дел од својот живот, се сретнал со блогерот Филип Ву (24) во Ну Хејвен, Кенетакит, САД, кога Мајк се понудил да му ги исчисти стаклата на автомобилот.

Мајката знае најдобро! Болница во Турција доби необичен пациент благодарение на мајчинската љубов

Мачка во Турција ги стопи срцата откако влезе во болница носејќи го своето новородено маче во устата и побара медицинска помош. Видео-снимката снимена во болница во областа Карабаглар во Измир, Турција, покажува како мачката влегува во болницата со маче во устата. Се гледа како луѓето на видеото се тргнуваат настрана за да и дозволат на

Мајчинска љубов! Кокошка „посвои“ необични сирачиња на кои мајката им починала

Ова е симпатичен момент кога еден земјоделец откри дека една од неговите кокошки зела мачиња под закрила – буквално. Горан А Сурчи се обидувал да разбере од каде доаѓаат звуците на мјаукање во неговиот кокошарникот во близина на Ербил, северен Ирак. Но, курдскиот земјоделец не очекуваше дека изворот на бучавата ќе биде толку близу до

На мајката ѝ се скршило срцето откако дознала дека нејзината 8 годишна ќерка седи сама на големиот одмор

На мајката и препукнало срцето кога дозна дека нејзината мала ќерка седи сама на ручек во училиште затоа што „никој не ја вика да си играат“. Жената неодамна откри дека нејзиното осумгодишно девојче јаде седејќи сама за време на ручекот, и инсистира на тоа дека не е „лошо“, таа е очајна за нејзиното мало девојче

Машко бебе е родено на 21 март во 3:21 часот во регионалниот код на Флорида-321

Едно момче од Флорида, САД, веќе го најде својот среќен број откако се роди на 21 март во 3:21 часот, во регионалнион код 321. Чариш Персико (24) во Неделата попладне го пречека својот син Картер Кер во болницата „Кеп Канаверал“. „Тие го објавија времето на раѓање- 3:21 попладне. Лежејќи во креветот си размислував: Не само

20-годишник на кој му остануваат само неколку денови од животот се ожени за својата девојка од смртна посетла

Дваесетгодишен студент се оженил со својата девојка од својот кревет, откако претходно овој месец му беше кажано дека му преостануваат само неколку дена живот. На Овен Копланд, студент на трета година на универзитетот Џон Мурс во Ливерпул, му беше дијагностициран тумор на мозокот во Ноември 2020 година. Набргу потоа, тој беше подложен на потенцијална спасувачка

Вечна љубов: Пар ги пресоздаде свадбените фотографии по повод 50 години брак

Бракот е голем чекор во животот на една личност. Да се ​​избере вистинската личност што ќе биде покрај тебе, со која ќе имаш деца и ќе ги поминуваш деновите во староста, понекогаш може да изгледа невозможно, особено кога слушаме толку многу приказни за развод. Сепак, да си дозволиме да се надеваме дека нашите соништа слични

Сопруг ги илустрира идиличните моменти од секојдневниот живот со неговата сопруга и децата

Делата на Паскал не се на грандиозни или фантастични – неговите илустрации се држат до скромните и идилични слики, што е нешто што повеќето од нас лесно можат да го препознаат во сопствените животи. Тој е среќно оженет сопруг и татко и, нормално, инспирацијата ја црпи од сопствениот живот и од неговите мали посебни моменти

Мајка, бездомник, доживеа неверојатна трансформација откако беше пронајдена на улиците на Гана

Последниот пат кога Обединетите нации се обидоа да го избројат глобалниот број на бездомници во 2005 година, се проценуваше дека приближно 100 милиони луѓе ширум светот немаат каде да живеат, а уште 1,6 милијарди немаат соодветно домување. Со урбанизацијата, тој број само порасна, а поттикнат од сиромаштијата и другите неконтролирани социо-економски тешкотии, луѓето завршуваат на

Би сакале ли да имате дома вакво меко ќебенце, од 100% природни материјали?

На прв поглед, овие  меки ролни изгледаат повеќе како преклопено ќебе отколку на куче. Шестмесечното Харви, Шар Пеи со мека кожа, е скапоцено милениче за кое сопственикот Тереза ​​Мол Аргуимбау (22) вели дека е совршено за милување. Од неговиот дом во Менорка, Шпанија, кучето ужива во неделна рутина на разгалување, што вклучува навлажнување од глава

Девојка ја пронајде својата „изгубена сестра близначка“

Една девојка мисли дека можеби ја пронашла својата  „одамна изгубена сестра близначка“ на универзитет. Корисничката на Tiktok, Ејми Хариет, го откри ова како дел од предизвикот што ги замолува луѓето да кажат нешто за себе „што звучи лажно, но е 100% точно“. „Мислам дека ја запознав мојата одамна изгубена близначка на универзитет“, рече Хариет во

Светот преку лица: Руски фотограф патува низ светот и ја слави убавината на различните етнички групи

Александар Кимушин, руски патник и фотограф, излезе со фасцинантен фото-проект „Светот во лица“ кој ја слави убавината и различноста на различните етнички групи кои живеат во оддалечените агли на светот. Девојче од Иксил -Маите Жена од племето Каро Маж од племето Боди Момче од Самоа Жена од Ладах Mаж од племето Боди Девојка од Oroqen-Монголија

Како изгледа и со што се занимава Тара Липински, која стана најмладата светска шампионка во уметничко лизгање на денешен ден

Тара Липински е девојчето кое го воодушеви светот. Американката го свои Светскиот шампионат во уметничко лизгање во Лозана, Швајцарија во 1997 година на 22 март на возраст од само 14 години. Но, ова не е нејзиниот единстен успех. Тара Липински го освои златниот медал за уметничко лизгање на Олимписките игри во Нагано во Јапонија во