Спорт

Шпанската атлетичарка прослави пред време и си остана без медал на само неколку чекори од крајот

Замислете да трчате 20 километри и да бидете сигурни дека ќе бидете на подиумот со медал околу вратот, за на крај во последен момент некој да ве помине. Тоа се случи со Шпанката Лаура Гарсија-Каро, која изгледаше дека ќе го освои третото место на трката.     Италијанските атлетичарки Антонела Палмисано и Валентина Трапалети веќе

Откриено: Неверојатната вредност на луксузниот часовник што го носеше Антонио Рудигер за време на прославите на Реал Мадрид – вреди речиси 30 пати ПОВЕЌЕ од трофејот во Лигата на шампионите

Антонио Рудигер со голем стил ја прослави победата на „Реал Мадрид“ во Лигата на шампионите, бидејќи покажа часовник со неверојатна вредност. Германскиот интернационалец имаше солиден настап во задниот дел бидејќи „Реал Мадрид“ го освои трофејот по 15-ти пат, победувајќи ја „Борусија Дортмунд“ со 2-0 во саботното финале на „Вембли“.       На фотографиите објавени

Навивачите на Англија, коишто ќе бидат фатени како носат лажни дресови, може да бидат казнети со 5000 долари казна на ЕП 2024

Англиските навивачи фатени како носат лажни дресови на ЕП 2024 во Германија би можеле да бидат казнети до 5.000 долари поради законите против фалсификување. Меѓународната фудбалска треска се врати за навивачите на Англија со илјадници реплики на дресовите на „Три лава“ кои треба да се купат низ целата земја навреме за почетокот на Евро 2024

Фановите на Меси за прв пат го слушнаа како зборува англиски и видеото стана хит: „Дали ова е вистинскиот глас на Меси?“

Многу фанови за првпат го слушнаа легендарниот фудбалер како зборува на англиски јазик. Имено, во трејлерот за четвртото продолжение на „Bad Boys“, чија премиера во кината е закажана за 7-ми јуни, Смит и Лоренс прво ги посетува американскиот кошаркар Џими Батлер, кој сака да стане опасен исто како нив. Меси ѕвони на нивната врата изговарајќи

Heineken го слави шампионскиот фудбал со финале за сите навивачи: Се гледаме на 1 јуни во Градски парк на спектакуларна фудбалска вечер!

Благодарение на Heineken, спектакуларната спортска атмосфера од лондонски „Вембли“ доаѓа во срцето на Скопје – Градскиот парк.   За сите тие што го прават фудбалот најважната споредна работа на светот. Сите тие што навиваат со страст, кои стојат со својот клуб и кога победува и кога губи, кои внимаваат да не му направат малер, кои

Лионел Меси разговара со фанови во Мајами на сред улица во вирално видео: „Тој е премногу скромен, заборава дека е Меси!“

Видеото од Лионел Меси како вози низ улиците на Мајами и зборува со фановите, стана вирално на социјалните мрежи. Навивачите на аргентинската ѕвезда го пофалија Меси за тоа колку е скромен и може да одвои време од својот ден за да разговара со оние кои најмногу го ценат. Во видеото, според коментарите, Меси разговара со

Кристијано Роналдо ја предводи листата на најбогати спортисти во светот за 2024 година – еве кој сѐ се најде на списокот на „Форбс“

Кристијано Роналдо е на врвот на листата на спортски богаташи на „Форбс“, засенувајќи го фудбалскиот ривал Лионел Меси. Ѕвездата на саудиската про-лига ги предводи преостанатиот дел од своите спортски ривали и ќе биде прогласен за најплатен спортист во светот во 2024 година. Проценетата вкупна заработка на Роналдо од 260 милиони долари  е рекорд на сите

Новак Ѓоковиќ беше удрен со шише по глава и падна во агонија на подот, веднаш по победата во натпреварот на „Италијанскиот Опен“

Тенискиот ас Новак Ѓоковиќ остана да лежи на подот во агонија, откако шише со вода го удри во главата. Српската суперѕвезда штотуку го победи Корентин Муте со брза победа со 6-3 6-1 на „Италијанскиот опен“ кога се случи чудниот инцидент.       Додека Ѓоковиќ се среќаваше со навивачите, потпишуваше потписи и правеше селфи додека

Моментот кога машко што се идентификува како женско ги „прошиша“ девојките на средношколската женска трка и се разбира ПОБЕДИ

И кога конечно жените мислат дека дискриминацијата кон нив е намалена, мажите се одлучија да бидат жени и да го земат и тоа што припаѓа на женскиот пол. Ученик од 10-то одделение Ајден Галагер, кој е машко, но се идентификува како девојче, доминираше во полуфиналето на Шампионатот во меѓуучилишната лига во Портланд. Галагер се пласираше

Откриено: Зошто судијата Даниеле Орсато ПЛАЧЕШЕ по крајниот свиреж на полуфиналниот натпревар на „ПСЖ“ со „Борусија Дортмунд“ во Лигата на шампионите?

Судијата Даниеле Орсато се расплака откако го свирна последниот судиски свиреж во полуфиналниот пораз на „Пари Сен Жермен“ од „Борусија Дортмунд“ во Лигата на шампионите.Голот на Матс Хумелс во второто полувреме покажа дека Дортмунд оствари победа од 1-0 и последователно го резервира своето место во финалето на турнирот за прв пат по 11 години, со

„Бев играч за Њукасл – се случуваше да преживувам со 5 евра неделно затоа што ги трошев сите пари на коцкање“

Карл Коли, поранешен перспективен фудбалски талент кој некогаш ги красеше книгите на престижните клубови како Шефилд Венздеј и Њукасл Јунајтед, се нашол себеси како има само 5 евра неделно откако ја расфрлал својата заработка на коцкање.     Започнувајќи го своето професионално патување на само 17 години со Шефилд Венсдеј, кариерата на Коли изгледаше предодредена

Најчудните фризури во фудбалот: Од дивите експерименти на Пол Погба до непрепознатливиот изглед на поранешната ѕвезда од Премиер лигата

Фудбалерите и фризурите – тоа би можело да биде предмет на томови литература. Па нема многу да филозофираме зошто и како туку само ве оставаме да уживате во оваа откачена, оригинална и непозната територија. Од Погба до Карлос Валдерама и Тарибо Вест, еве девет фудбалери – од долгата листа на многумина – кои меѓудругото се

Германската атлетичарка, Алика Шмит, наречена „најзгодната спортистка на светот“, се квалификуваше за Олимпијада – откако ја откри нејзината многу скромна плата

Виралната ѕвезда на атлетиката, Алика Шмит се квалификуваше за претстојните Олимписки игри во Париз во мешана штафета 4х400 метри. 25-годишната девојка е наречена „најсекси спортистка во светот“ и собра огромен број наследбеници на социјалните мрежи.       Споделувајќи искуства од нејзиниот живот во светот на атлетиката, покрај соработките со модни брендови и појавувањата на

Легендата на „Манчестер Јунајтед“, Рајан Гигс, повторно ќе стане татко на 50 години: „Не знаев како моите возрасни деца ќе го прифатат тоа“

Рајан Гигс наводно ќе стане татко по трет пат на 50-годишна возраст.       Легендата на „Манчестер Јунајтед“ е во врска со Зара Чарлс (36), а парот го очекува своето прво заедничко дете подоцна оваа година. Гигс има две деца – Либи (19) и Зак (17) од бракот со Стејси Кук, кој заврши во