Еротика

Полицајка која обожава опуштено да позира е суспензирана поради видео со пиштол

40-годишната Јоланда Мол од Шпарегера, Шпанија, се прослави како танчерка и модел, не плашејќи се од опуштени фотосесии. Но, еден ден одлучила драстично да си го промени животот и станала полицајка. Сепак не се откажала од својата љубов за слава. Сепак на крајот тоа и ја уништило затоа што е суспендирана откако ставила видео на

Елизабет Харли и на 55 години не се срами да покаже што има

55-годишната британска актерка Елизабет Харли отсекогаш била атрактивна, но да се изгледа вака на оваа возраст за некои е само сон. Актерката повеќе не е многу активна и повеќе се ангажира за својата линија на костими за капење и по тој повод ја замолила својата 80-годишна мајка да ја фотографира.

Како изгледаат стјуардесите во униформа, а како во слободното време? (35 слики)

Стјуардесите се познати по својот формален, но многу пријатен изглед. Во нивните уредни и често тесни облеки тие се грижат ништо да не ви недостасува додека сте високо на небото, но како изгледаат тие во слободно време? Ако на пример одат на плажа? Направивме колекција фотографии за да ја задоволиме вашата љубопитност.

Проститутки на шпанските патишта станаа дел од фото-проектот „Игра на чекање“

Каталонскиот фотограф Чему Салванс не го привлекуваат зајдисонца, архитектура, убавина на пределот. Бидејќи бил биолог по професија тој го пренел својот интерес кон проучување на човекот, неговата околина. Преку фотографијата, Салванс ја истражува способноста на животот да најде излез, да „никне“ во најнеповолното опкружување. Фото-проектот „Игра на чекање“, во кој Чему Салванс фотографира се*суални работнички

Девојка од религиозно семејство заработува на не толку „христијански начин“

Запознајте ја 22-годишната Линдзи Капуано од Конектикат. Девојчето пораснало во побожно семејство и одело во приватно католичко училиште. Линдзи сè уште редовно оди во црква, не заборава да се моли и ги почитува сите католички пости. Но, постои една нијанса што малку се издвојува од целокупната слика. Линдзи заработува продавајќи експлицитни фотографии од своето тело.

Учителка и мајка на 4 деца се измори од стоењето пред табла и одлучи да се проба во нова професија

Родена во Аризона, САД, Кортни Тилија е сопруга, мајка на четири деца и поранешна наставничка во училиште за деца со посебни потреби. Таа исто така е магистар. После 6 години таа одлучила дека не сака да ја работи оваа работа. “Одеднаш се најдов во темница. Почнав да ја мразам својата работа. Оваа темнина почна да

Оваа девојка сподели како од „грдо пајче“ се претвори во убавица

Актерката и Тик ток ѕвезда Бриар Меј, неодамна учествуваше во флеш моб во кој девојки од целиот свет ги покажуваат своите стари ужасни фотографии и како изгледаат сега. Нејзината трансформација е толку драстична што луѓето не можеле да поверуваат дека е таа на фотографиите. Меј вели дека додека била средношколка соучениците ја малтретирале и ја