ТОП 15 најсмешни вицови на Мотика во 2022 (избор на читателите)

Традиционално, на почетокот на секоја нова година, ги сумираме резултатите од претходната. Еве што најмногу ве насмеа во 2022:

Македонска жена (виц)

Кој го убил Гоце Делчев? (виц)

Без 2 Мерцедеси и вила на 2 ката не правиме муабет (виц)

Маж оди на се*солог после 10 години брак (виц)

Двајца другари во јавна куќа (виц)

Македонскиот и бугарскиот ловџија (виц)

Кога кажуваш виц за плавуши на плавуши (виц)

Бабо, скапи ти се доматите (виц)

Разведената комшивка му оди на комшијата со непристоен предлог (виц)

Тетовски мафијаш на доктор (виц)

Џејмс Бонд на кафе во Охрид (виц)

Поучна приказна со дедото на Зоки (виц)

„Надарено“ мажиште се сонча на плажа (виц)

Тајната на долговечноста во Македонија (виц)

Глупавото момче и берберот (виц)

Министер оди во македонско планинско село (виц)

  • Gabriela Petrova напиша:

    Zdravo sakam anonimno da prijavam tri restorani Kade sto rabotat sto zimaat penzii I rabotat vo redoven raboten odnos neosigurani a zimaat redovno Plata a ima vraboteni pomladi sto nemaat staz I sakaat da bidat osigurani I ne gi osiguraat rabotat taka na dnevnica.Eden od tie restorani e Oficirski 1937 vo Veles gazda e Nenad Maksimovic I prvo I osnovno menazerot sto raboti tamu zima invalidska penzija I raboti neosiguran tamu za Plata a ima I drugi sto rabotat vo kujna zimaat penzija I zimaat Plata vo pliko bidejki ne se osigurani ima I drugo za Oficirski go prikriva prometot so fiskalnite smetki za da ne plaka danok kolku sto treba .Drug e hotelot Prokredit na ezeroto Mladost vo Veles isto se naoga pozadi hotelot Romantik isto I tamu rabotat penzionerki sto ja imaat nasledeno penzijata sto jas licno gi poznavam . A jas sum samohrana majka I se javiv tamu za rabota ne me viknaa .Isto taka znam za uste eden restoran poranesno Snupi Sega se Vikas Nov Ksmet se naoga sprema osnovnoto uciliste Blaze Konevski istiot problem e I tamu.A ima I drug problem jas rabotev vo toj restoran koga se vikase Snupi I ne ni Bea isplateni platite pogotovo na vrabotenite vo kujna I do den deneska ne ni se isplateni . Ve zamoluvam moeto ime da bide Anonimno I ve zamoluvam da se prezemat nekoi merki vi blagodaram odnapred

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.