ТОП 15 најсмешни вицови на Мотика во 2023 (избор на читателите)

Традиционално, на почетокот на секоја нова година, ги сумираме резултатите од претходната. Еве што најмногу ве насмеа во 2023:

Најмакедонскиот виц на сите времиња (виц)

10 кратки вицови за долго смеење и повесел викенд

Синот ја прашува мајката што му е тоа на коњот (виц)

Погреб на полицаец (виц)

Македонското село со најмногу деца (виц)

5 вицови за први април, денот на лагата, празникот на сите наши политичари

Како се живееше во Македонија во 2023? (виц)

Таткото купил подарок за малата ќеркичка (виц)

Скопјани (виц)

Македонец зема кредит од банка (виц)

Разоткриен тежок случај на криминал во Македонија (виц)

Рибарот и чуварот кој го фатил да лови во забранета зона (виц)

Виц за цените во Македонија

Шефицата и мажот (виц)

Полицаец во Чаир (виц)

  • Zemits machine напиша:

    Your web page does not display appropriately on my android – you may wanna try and repair that

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *