Игротека

УСТА КАКО НА ПАТКА: „Сакам да имам голема и сочна уста, имам 13 мл. филер и нема да престанам за брзо“

Во текот на последните неколку години, се чини дека еден тренд за убавина стана попопуларен од кој било друг – УСНИ КАКО НА ПАТКА. Од инфлуенсери до славни личности , се чини дека речиси на сите им е вметнат филер во усните, што за некои подоцна резултира со зависност. И се чини дека Аделина (@adekuba99x)

Мал борец: Бебе кое било родено 4 месеци порано, со помалку од 50% шанси да преживее, ја напушти болницата по 500 дена поминати на апарати

Предвремено родено бебе кое е родено со тежина од само еден килограм и на кое му биле дадени 50 проценти шанси за преживување, ги победило шансите и конечно ја напуштило болницата – откако поминало повеќе од 500 дена во Ургентно, борејќи се за својот живот. Сега веќе 18-месечното девојче на Тајлер Робинсон, Ејтум, од Чикаго,

Како изгледаат СЕГА, 10 филмски парови по кои лудувавме НЕКОГАШ

Без разлика дали се работи за комедија, драма, трилер, па дури и хорор, во повеќето филмови и ТВ серии постои романтична врска што го прави времето на екранот уште попријатно. И додека за глума е потребен вистински талент, потребна е уште поголема способност да се убедат гледачите дека хемијата меѓу паровите всушност не е реална,

Вечниот „божиќен филм“: Еве како изгледаат 13 актери од „Сам дома“ денес

Постојат многу симболи на Божиќ – елката, мирисот на овошјето, светлата и подароците. И за некои од нас, ова го вклучува и смешниот филм „Home Alone“ (Сам дома). И покрај фактот дека филмот е стар речиси 30 години, сепак е смешен филм што ја враќа нашата вера во Божиќните чуда. Погледнете како актерите во овој