Вицови

ТОП 15 најсмешни вицови на Мотика во 2023 (избор на читателите)

Традиционално, на почетокот на секоја нова година, ги сумираме резултатите од претходната. Еве што најмногу ве насмеа во 2023: Најмакедонскиот виц на сите времиња (виц) 10 кратки вицови за долго смеење и повесел викенд Синот ја прашува мајката што му е тоа на коњот (виц) Погреб на полицаец (виц) Македонското село со најмногу деца (виц)

Таткото купил подарок за малата ќеркичка (виц)

Се враќа таткото од службено патување, жена му на работа, а малата ќеркичка сама дома. Влегува пополека за да ја изненади со подарокот што ѝ го купил. Девојчето легнало на креветот во детската соба и си го гушка огромното плишано мече. Таткото на прсти се приближува, а девојчето не го забележува, туку продолжува со играта и му вели на мечето:

Какви се мажите од 20 до 60 години? (виц)

Четворица мажи по бродолом завршуваат на пуст остров. Откако го обиколиле островот, виделе дека многу блиску има уште еден остров, населен само со голи жени. Дваесетгодишниот: – Ајде да пливаме до таму! – и веднаш се фрлил во вода. Триесетгодишниот: – Може да има ајкули… Ајде да направиме сплав! Четириесетгодишниот: – Е како па да

Зоки и Дедо Мраз (виц)

Во еден трговски центар организирале новогодишен настан за деца со Дедо Мраз. Дете му седнува во скутот и Дедо Мраз го прашува детето неколку прашања и му дава подарок, но со микрофон, за да се слуша низ целиот трговски. Доаѓа малиот Зоки и седнува во скутот на Дедо Мраз: – Внучко ти како се викаш?

10 кратки вицови за повесел викенд

На час по физика: – Зоки, кажи ми една супстанца којашто од тврда агрегатна состојба директно преминува во гасовита? – Гравот наставничке… – – – – – – – Човечкиот мозок е уникатен механизам. Работи континуирано, деноноќно – од раѓањето до купувањето на телевизор. – – – – – – – Чак Норис прашува дете:

Македонското село со најмногу деца (виц)

Во едно македонско село се раѓале многу деца, далеку повеќе од сите други места. Отишле докторите да истражат што е работата. Заѕвониле на првата куќа, а внатре браќен пар со седум деца. Го прашање таткото која е тајната, како и зошто имаат толку деца, а таткото им одговорил:

Рибарот се враќа дома со нови вести (виц)

Недела. Жената чисти низ дома, прави генералка. Мажот се враќа од риболов, целиот скиселен во фацата.
– Жено, се сеќаваш ли една зима кога бев на зимски риболов, па кога го погрешив патот и залутав, па заглавив во снегот и морав да преспијам во една колиба?

Кога жена ти сака да започна кавга (виц)

Сопругата: Што ќе правиш ако умрам? Ќе се ожениш ли повторно? Сопругот: Се разбира дека не! Таа: Зошто? Да не не ти е убаво да си женет? Тој: Убаво ми е, се разбира! Таа: Е па зошто тогаш велиш дека нема да се жениш повторно? Тој: Добро тогаш, ќе се оженам. Таа: (видно изнервирана) Така

Зошто мажот ја изневерил жената? (виц)

Жената се враќа порано од работа и го фаќа мажот во кревет со една многу згодна, млада девојка. Сопругата збеснува: – Ти си свиња! Ништо не почитуваш! Како смееш да ми го направиш ова мене, на твојата верна сопруга!? Готово е, те напуштам! Барам развод веднаш! Мажот ѝ одговара: – Почекај седунда мила, барем да

Итриот дедо и трите девојки (виц)

Еден дедо живеел на планина близу до едно езерце. Еден ден тој тргнал со една кофа да бере шумски плодови крај езерото. Кога се доближил до езерото слушнал весело смеење и видел три девојки како се капат во езерото голи. Штом го забележале, девојките веднаш се спуштиле во водата до вратовите и едната од нив извикала: